Maksuton liikuntaneuvonta Kymenlaaksossa

Näin varaat henkilökohtaisen, maksuttoman vastaanottoajan liikuntaneuvojan vastaanotolle?
(Huom! ohjautumisessa mahdollisia kuntakohtaisia eroja.)

- varaamalla ajan oman kunnan terveysaseman ajanvarauksesta
- lääkärin ja hoitajan kirjoittamalla liikkumislähetteellä tai pyytämällä lähetteen liikuntaneuvojalle vastaanoton yhteydessä
- varaamalla ajan henkilökohtaisesti oman kunnan liikuntaneuvojalta. 




Ota rohkeasti yhteyttä oman alueen liikuntaneuvojaasi

Hamina
Pyry Liikkanen, puh. 040 199 1779, pyry.liikkanen@hamina.fi 
Inka Pälli, puh. 040 199 1789 inka.palli@hamina.fi, oppisopimusopiskelija 
https://www.hamina.fi/vapaa-aika-liikunta/liikunta/liikuntaan-aktivointi/liikuntaneuvonta


Kotka
Sanna Holopainen, puh. 040 809 8095, sanna.1.holopainen@kotka.fi


Kaakon kaksikko (Virolahti-Miehikkälä)
Essi Ahokas, puh. 040 1992189, essi.ahokas@virolahti.fi
http://www.kaakonkaksikkoliikkuu.fi/liikuntaneuvonta


Kouvola
Eila Vanhala, puh. 020 615 7625, eila.vanhala@kouvola.fi
Johanna Partanen, puh. 020 615 8248, johanna.partanen@kouvola.fi
Heidi Haapiainen (lapset ja nuoret), puh. 020 615 6374, 
heidi haapiainen@kouvola.fi
https://www.kouvola.fi/index/kulttuurijavapaa-aika/liikunta/liikuntaneuvonta.html


Pyhtää
Siiri Kinnunen, puh. 044 767 6641, siiri.kinnunen@pyhtaa.fi
http://www.pyhtaa.fi/fi/asukkaat/liikunta-ulkoilu-ja-vapaa-aika